Main logo
Vi sparar data i cookies, genom att använda våra tjänster godkänner du det. ⇒ läs mer om cookies

Kommunala trotjänare

Här är hela listan på dem som gått i pension i Sandvikens kommun 2002.

Annons
Norra förvalt.området:
RoseMarie Östling, Lillemor Nilsson, Marie Wikgren, Eivor Isaksson, Hillevi Hermansson, Sigrid Nordin, Solveig Kastman, Turid Köpman, Annemai Berggren, Mona Lindberg (även 25 år), Ulla Sörensen, Elly Lundberg, Ulla Sandin, Marianne Mattsson, Ulla Nyberg, Sally Lindström, Inger Johansson, Saida Lindholm.

Södra förvalt.området:
Siw Pettersson, Gerd Oldberg, Barbro Wallenheim, Ingrid Schierer, Sigrid Svensson, Lars Wannberg, Margot Johansson, Agneta Lindberg, Anita Rustum, Margareta Haglund, Siv Ericsson.

Västra förvalt.området:
Ulla Holst (även 25 år), Britta Lindberg, Gun Vikholm, Kerstin Karlsson, Egon Nordkvist, Birgit Johansson, Barbro Leidö, Ulla Söderlund, Gunnel Lindström, Birgitta Schill, Marianne Göransson, Barbro Wåhlin.

UAK inkl gymnasiet och Komvux:
Jon Aakre, Görel Lööf.

Bygg- och miljökontor:
Börje Persson (Längsta anställningstid, 580512), Sigurd Johansson.

Socialkontor:
Birgitta Larsson, AnnaMaria Johansson, Gullevi Skoglund, Kerstin Åberg.

Kultur- och fritidskontor:
Berit Nordling.

Sandvikenhus AB:
Kjell Asp, Stig Persson, AnnaLisa Andreou.

25 ÅRSANSTÄLLDA
Norra förvalt.området:
Leif Nygren, Mary Brandebo, Rosa Olsson, Mona Lindberg(även pension), Karin Riddarström, Rolf Granström, Lena Lassila, Britt-Marie Andersson, Bodil Larsson, Pia Hemphälä, Barbro Backlund, Ingrid Högblom, Gunilla Sandh-Östling, Berith Andersson, Eva M Johansson, Aino Arvidsson, Solweig Brewitz, Margareta Aflarenko, Inga-Maj Franksson

Södra förvalt.området:
Kristina Storfält-Andersson, Agneta Nilsson, Carina Steen, Pia Söderkvist, Helene Hammarberg, Monica Eriksson, Kristina Grip, Agneta Forsberg, Anne-Chatrine Bergh, Elisabeth Nilson, Börje Källström, Birgitta Annerborn, Eija Ilonen, Monica Dandanell, Kristina Engvall, Hans Andersson, Tommy Jilmefors, Tarja Lindberg, Britt Johansson, Kristina Carlborg-Eklund, Inger Wahlén.

Västra förvalt.området:
Ulla Holst (även pension), Monica Backman, Eva Svangård, Marianne Norbäck, Jan Pettersson, Inger Persson, Ulla Westling, Britt-Inger Geue, Marianne Larsson, Monica Öberg, Lisbeth Olsson.

Utvecklingskontor:
Inga-Märit Bergek.

Ekonomikontor:
Berit Larsson.

Personalkontor:
Marianne Broman.

UAK inkl gymnasiet och Komvux:
Lars Berglind, Margareta Gavlefors, Maj-Lis Bergström, Elisabeth Forsman, Håkan Landström, Marita Ek, Gunnar Edlund, Inga Lindblom.

Bygg- och miljökontor:
Margita Eriksson, Maj-Britt Hiller.

Socialkontor:
Annika Wigert, Sigrid Brodin, Margareta Söderlund, Lars Nord.

Kultur- och fritidskontor:
Lena Göransson, Kent Östling, Rolf Moberg, Hans-Inge Jonasson, Lars Holst.

Sandvikenhus AB:
Monica Åberg, Lars-Göran Lindroth, Maarit Larsson, Mona-Lisa Holgersson, Kjell Gabrielsson, Margaretha Westgren, Leif Pihl, Christina Bergström, Bo Gabrielsson, Elis Åberg, Eva Silventoinen, Roger Andersson, Hans Thorell, Gösta Knutsson, Jan Lundqvist, Christer Ögren, Rolf Engström, Örjan Nilsen.

Sandviken Energi AB:
Bo-Olov Olsson, Rolf Persson, Sven-Arne Olén, Stig Olsson, Lars-Olof Wikblom, William Persson, Sören Persson.

Högbo Bruk AB:
Jan-Erik Blom.
Annons
Annons
Annons