Main logo
Vi sparar data i cookies, genom att använda våra tjänster godkänner du det. ⇒ läs mer om cookies

Resultat: Sommarhoppet i Hofors

HOFORS: Sommarhoppet,3-dagars lokaltävlingar

Annons

Fredag häst

Klass 1, 0.80 Clearround, felfria: Josefin Andersson/Little Big Gibson, Hofors, Alva Wigö/Farah Bell, do, Lisette Pettersson/Tekla, do, Rosalie Sjöberg/Donatello, Gävle PK, Jennie Börjesson-Eriksson/Bonneville, Torsåker, Linnea Höglund/Claudia Cardinale, Ockelbo, Sara Evertsson/Taittinger, Falu RK, Elsa Ekman/A touch of Ars, Storbyn, Emma Danielsson/Cassis Royal, Ilbäcken, Felicia Nyman/Pilgrim, Mitt Hjärta.

Klass 2, 0.90 Clearround, felfria: Emma Wängelin/ Branca, Hofors, Hanna Lindström/Epolet, do ,Emma Sjöblom/Little Stingray, do, Isabell Stor/Gagatek, do, NoraKetola/ Rozzini, do, Emma Björk/Carrazo de Lux, Högbo, Lina Hedman/ Doolandlets Bellatrix Haylie, do, Pernilla Berger/Atheena, Gävle RS, Malin Larsson/ MeisterEden, Gestrike SR, Emma Axell/Lord Lorenzo, do, Sofie Berger/Le Beau 48, do, Rosalie Sjöberg/ Donatello, Gävle PK, Linnea Höglund/ Claudia Cardinale, Ockelbo,Therese Brunström/ Activista Loca, Storbyn, Katherine Thuman/Loropiana, do, Emma Danielsson/Cassis Royal W, Ilbäcken, Helena Bolinder/Pinglan, Bollnäs RS, Jennifer Holmsved/Notorius Power-load, Hedemorabygden, Julia Esslersson/ Coltbus, FaluRS, Micaela Berglund/Rikki-Tikki-Tavi, do.

Klass 3, 1.00, avd Abed Två faser A0/A0: 1) Madeleine Pierrou/Evienne, Hofors, 0+0 fel/26,3sek, 2) Moa Häggmar/Mr Tremendous, Falu RS, 0+0/29,4, 3) Erica Eriksson/ FilippaQ, do, 0+0/31,0, 4) Therese Lindqvist/Luna, do, 0+0/31,7, 5) JennieAndersson/ Escutto, Högbo, Helena Bolinder/Pinglan, Bollnäs RS, 0+0/33,3.

Avd B: 1)Pernilla Berger/ Atheena, Gävle RS, 4.

Lördag häst

Klass 4, 0.90 Clearround, felfria: Emma Sjöblom/ Little Stingray, Hofors, Johanna Börjesson-Eriksson/ Amorella Kummelbacken, Torsåker, Micaela Molén/Catch Me, Gävle PK, Frida Forsström/Lord of Angels, Gestrike SR, Sofie Berger/Le Beau 48,do, Martina Löfquist/ Saladin, Högbo, Fanny Grönros/ Don Hills Brownie MW, Falu RS, Caroline Törnvall/Icothea C, Upplands-Västmanlands FK, Evelina Bohlin/ Pazadena, Strömsholm.

Klass 5, 1.00, avd Abed Två faser A0/A0: 1) Madeleine Pierrou/Evienne, Hofors, 0+0/22,2, 2)Kristina Klasson/Kolarbo Peril, Gävle PK, 0+0/22,6, 3) Melin/ Lucky One, Högbo,0+0/22,7, 4) Klara Hoffman/Credit Valley, Gestrike SR, 0+0/24,3, 5) Emili Andersson/ Antiloop, do, 0+0/25,3, 6) Linda Larsson/ Merry Go Round, Storvik Ovansjö, 0+0/26,8, 7) Nora Ketola/Rozzini, Hofors, 0+0/27,1.

Avd B: 1)Pernilla Berger/Atheena, Gävle RS, Therese Andersson/Quadrita, do, Ella Nilsén/Garzolina, Borlänge RS, 0.

Klass 6, 1.10, avd Abed Två faser A0/A0: 1) Moa Grönkvist/ Emea, Gävle RS, 0+0/36,6, 2) Emma Malmberg/Leau de Heden, Hofors, 0+0/37,0, 3) Caroline Törnvall/ Korsika,Upplands-Västmanlands FK, 0+0/37,8, 4) Hanna Ferner Linde/I’m the One, GestrikeSR, 0+0/37,7, 5) Stina Andersson/ Pinglan, Bollnäs RS, 0+0/43,1, 6) Beatrix Nygren/Stalypso’s Son, Älvdalen, 0+0/47,4, 7) Anne Nordström/ Cloughjordan VDLBoy, Gestrike SR, 0+0/47,7.

Avd B: 1) Amanda Lindblom/Giraldo-E, Strömsholm, 0, 2) Mathilda Stenberg Wallin/Chill Out, Gestrike SR, Pernilla Berger/Atheena, Gävle RS, Ella Nilsén/ Garzolina, BorlängeRS, Isabell Andersson/Carraghy Smoke, Nansta, Marie Andersson/Grand Red Baron,Kilafors, 4.

Klass 7, 1.15, avd Abed Två faser A0/A0: 1) Frida Hellbom/Fire Dragonfly, Högbo, 0+0/33,6, 2)Sandra Swedell/Grand Nova, do, 0+0/34,6, 3) Cecilia Lindqvist/HorsewealthDollar Star, Gävle RS, 0+0/37,1, 4) Hanna Eriksson/Carlito, Folkärna, 0+0/40,6.

Avd B: 1) MarieAndersson/Grand Red Baron, Kilafors, 0.

Söndag ponny

Klass 8, 0.50-0.80 (Lätt D), Clear round, felfria, kategori B: Tilde Elfwing/ Tobias, Älvkarleby.

Kat C: Maja Hedin/ Knock on Wood, Hofors, Linnéa Lindkvist/ Altaskin Morgan, do, Maya Källgren/Miss Tracy, Storvik Ovansjö, Tilde Elfwing/ Pocahontas, Älvkarleby, Alva-Li Borgs/ Roosgårdens Campari, Folkärna, Nike Jansdotter-Lindblom/ MunsboroSimon, Borlänge RS, Amanda Green/ Starrhult Rebecca, Åsebo, Emilia Limell/Halkers Marie, Rommehed.

Kat D: Signe Söderström/Shakira, Hofors, Emilia Tihvan/Coolaney Gold, Gävle PK, Elin Björklund/ Cocktail, Högbo, Clara Skärgård/Unikum, Åsebo.

Klass 9, 0.60-0.90(Lätt C), kat B avd A bed Två faser A0/A0: 1) Thilde Tängerby/ Legolas,Bjursås, 0+0 fel/31,2 sek, 2) Tuva Lundh/Baron III, Söderhamnsorten, 0+0/33,0.

Kat C avd A: 1)Linn Sjöström/ Willy Wild Star, Storvik Ovansjö, 0+0/23,6, 2) EbbaGilen/Octavia, Hedemorabygden, 0+0/24,6, 3) Frida Hagberg/ Sparkling Arwen, Borlänge RS, 0+0/25,6, 4) Linnéa Lindkvist/ Chiquison, Hofors, 0+0/25,7.

Avd B: 1) Linnéa Lindkvist/Altaskin Morgan, Hofors, 8.

Kat D avd A: 1)Maja Kvist/Carraigh Na Han Carra, Storbyn, 0+0/26,8, 2) Emma Norén/Glendun Lad, Storvik Ovansjö, 0+0/29,0, 3) Malin Jansson/ Laurel Of Coilltedubh, Gestrike SR,0+0/30,2, 4) Ängla Wegerstedt/Trendy Mirah, Ludvika, 0+0/32,3, 5) MirandaSjöstedt/Love fool, Gestrike SR, 0+0/32,5.

Avd B: Johanna Nordin/Pride, Åsebo, 0.

Klass 10, 0.65-0.95(Lätt C+), kat B avd A bed Två faser A0/A0: 1) CajsaTroive-Skoglund/Momento, Leksand, 0+0/28,0.

Avd B: TuvaLundh/Baron III, Söderhamnsorten, 0.

Kat C avd A: 1)Ebba Gilen/Octavia, Hedemorabygden, 0+0/25,5, 2) Linnéa Lindkvist/Chiquison,Hofors, 0+0/27,1, 3) Frida Hagberg/Sparkling Arwen, Borlänge RS, 0+0/39,7.

Avd B: IsabelleHedin/Lundens La Mirage, Dalälven, 0.

Kat D avd A: 1)Maja Kvist/Carraigh Na Han Carra, Storbyn, 0+0/24,8, 2) Emilia Limell/LaFidéle, Rommehed, 0+0/26,1, 3) Julia Johansson/Mimi, Mora, 0+0/28,6.

Avd B: JohannaNordin/Pride, Åsebo, 0.

Klass 11, 0.70-1.00(Lätt B), kat B avd A bed Två faser A0/A0: 1) Nea Anttila/EklyckansPinglan, Hofors, 0+0/24,8, 2) Felicia Forsgren/Mundon Fern, Söderhamnsorten,0+8/37,3.

Kat C avd A: 1)Regina Andersson Lans/Vinden, Bollnäs Sportryttare, 0+0/21,8, 2) LiviaBlomqvist/Munsboro Storm, Rommehed, 0+0/24,1, 3) Alice Klarfelt/CadfachRhufeinaidd, Hofors, 0+0/25,7.

Kat D avd A: 1)Emma Samuelsson/Justice, Vansbro, 0+0/23,6, 2) Julia Johansson/Mimi, Mora,0+0/28,0, 3) Julia Brander Björk/Viewpoint Cheeky, Storvik Ovansjö, 0+4/25,5,4) Alma Lövgren/Ernie, Söderhamnsorten, 0+8/25,5.

Klass 12, 0.75-1.05(Lätt B+), kat B avd A bed Två faser A0/A0: 1) Nea Anttila/ Eklyckans Pinglan, Hofors, 0+0/35,7.

Kat C+D avd A: 1)Alma Lövgren/ Ernie, Söderhamnsorten, 0+0/41,6, 2) Meja Åhlberg/ Devlish Greyfox, Rommehed, 0+0/44,8, 3) Jacqueline Norberg/Arda’s Aramis, Älvkarleby,0+4/48,1.

Kat D avd B: LinneaGrufman/Sorry I’m Late K, Borlänge RS, 0.

Annons
Annons
Annons