Vi använder cookies för att förbättra funktionaliteten på våra sajter, för att kunna rikta relevant innehåll och annonser till dig samt för att säkerställa att tjänsterna fungerar som de ska. ⇒ Läs mer om cookies

Avgörande streckmöte mot Gefle – då fixar Syrianska fri entré till supportrarna

Syrianska FC slåss för att klara sig över kvalstrecket i tabellen. Inför söndagens viktiga streckmöte mot Gefle bjuder klubbens sponsorer på fri entré.

Annons

Syrianska plockade hem viktiga poäng när de besegrade Åtvidaberg i lördags. På söndag väntar en ny avgörande match för klubben: Gefle hemma. Gästerna huserar precis som Syrianska på kvalplats, men har plockat ett poäng mer i serien.

Till den kommande matchen hoppas nu hemmalaget att ett ännu bättre publikstöd ska hjälpa dem. Tack vare klubbens sponsorer bjuder Syrianska därför alla supportrar på fri entré enligt klubbens hemsida.

► För Plus-Kunder: Tränaren hyllar nya ytterbackarna efter Syrianskas seger: ”En av våra bästa spelare"