Annons
Vidare till gd.se
Vi använder cookies för att förbättra funktionaliteten på våra sajter, för att kunna rikta relevant innehåll och annonser till dig samt för att säkerställa att tjänsterna fungerar som de ska. ⇒ Läs mer om cookies

Avgörande streckmöte mot Gefle – då fixar Syrianska fri entré till supportrarna

Syrianska FC slåss för att klara sig över kvalstrecket i tabellen. Inför söndagens viktiga streckmöte mot Gefle bjuder klubbens sponsorer på fri entré.

Syrianska plockade hem viktiga poäng när de besegrade Åtvidaberg i lördags. På söndag väntar en ny avgörande match för klubben: Gefle hemma. Gästerna huserar precis som Syrianska på kvalplats, men har plockat ett poäng mer i serien.

Till den kommande matchen hoppas nu hemmalaget att ett ännu bättre publikstöd ska hjälpa dem. Tack vare klubbens sponsorer bjuder Syrianska därför alla supportrar på fri entré enligt klubbens hemsida.

► För Plus-Kunder: Tränaren hyllar nya ytterbackarna efter Syrianskas seger: ”En av våra bästa spelare"